Zamek Ogrodzieniec
Zwiedzamy

Zamek Ogrodzieniec na Szlaku Orlich Gniazd

Zamek Ogrodzieniec to największa warownia na Szlaku Orlich Gniazd. Część tegorocznych wakacji postanowiliśmy spędzić na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, uwielbianej przez nas, jak już pewnie wiecie, krainie zamków i wapiennych ostańców. Dzisiaj mamy dla Was fotorelację z zamku Ogrodzieniec w Podzamczu. Ruiny naprawdę robią wrażenie! 
➡️ Historia zamku sięga 1350 roku kiedy jego budowę zainicjował Kazimierz Wielki; ➡️ Godziny otwarcia 9-20; ➡️ Bilety normalne 19 zł, ulgowe 13 zł, dzieci do 5 roku życia wstęp wolny, jeśli zamierzacie zwiedzić także gród na Górze Birów można kupić bilety łączone (wychodzi kilka zł taniej); ➡️ My zostawiliśmy samochód na płatnym parkingu (10 zł), nie znaleźliśmy bezpłatnego;          ➡️ Zamek oprócz tego, że był świadkiem wielu wydarzeń historycznych , stał się także planem filmowym dla ,,Zemsty” Andrzeja Wajdy, legendarnego już Janosika” Jerzego Passendorfera czy serialu ,,Wiedźmin” z Netflixa. Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej zamku – kliknij.
zamek Ogrodzieniec
Zamek Ogrodzieniec
zamek Ogrodzieniec
  Na bieżąco relacje z naszych wyjazdów możecie śledzić na Instagramie, więc jeśli jeszcze nie obserwujecie naszego profilu, to serdecznie Was do tego zachęcamy!
   

Możesz również polubić...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.