Wzory na tkaninie. Młotek, do tego rozmaite  kwiaty, liście, kawałek bawełnianego lub lnianego obrusu czy starego prześcieradła i mogą powstać stylowe serwetki, ściereczki i inne cuda. 

Możecie próbować z różnymi roślinami, nam najładniej wyszła jeżówka i żółte kwiatuszki. Myślę, że aktualnie warto eksperymentować z chryzantemami, aksamitkami, wrzosami. Na bawełnianym lub lnianym kawałki materiału (najlepiej białym) układamy kwiaty, które chcemy nanieść na tkaninę, przykrywamy drugim kawałkiem i miejsce przy miejscu uderzamy młotkiem. Wzorki odbiją się na obu materiałach (ładniejsze na tym spodnim). Gotowe prace można utrwalić żelazkiem.

IMG_0403 (Copy) IMG_0410 (Copy) IMG_0412 (Copy) IMG_0414 (Copy) wzory na tkaninie IMG_0420 (Copy) malowanie na tkaninie wybijanie wzorów malowanie na tkaninie wybijanie wzorów IMG_0427 (Copy) IMG_0432 (Copy) malowanie na tkaninie wybijanie wzorów malowanie na tkaninie wybijanie wzorów IMG_0441 (Copy)

Jeśli podobają Wam się nasze prace, zapraszamy do działu KREATYWNIK, gdzie znajdziecie wiele kreatywnych inspiracji, aktualnie polecamy te związane z jesienią:

Udostępniajcie, lajkujcie na FB a w komentarzach dzielcie się swoimi pomysłami na jesienne zabawy z dziećmi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *