wiosna na Jurze przylaszczki zawilce przebiśniegi
Zwiedzamy

Wiosna na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Na początku kwietnia na przeróżnych forach i grupach na FB zaczynają pojawiać się pytania czy już kwitną krokusy w Dolinie Chochołowskiej. Miłośnicy przyrody tłumnie zjeżdżają na Podhale by podziwiać i fotografować te cudne kwiaty. Problem polega na tym, że czasami ludzi jest więcej niż krokusów 😉 depczą siebie nawzajem nie oszczędzając fioletowych cudeniek. Dlatego my co roku jeździmy „na przylaszczki” 😉 równie piękne a można je oglądać w spokoju. 

Na Jurze, a szczególnie w okolicach Złotego Potoku, znajdziemy całe dywany usłane z przylaszczek, zawilców, przebiśniegów. Na szlakach spotkamy pojedyncze osoby. W koło cisza i spokój.

Okolice Źródełek Zygmunta i Elżbiety 
przylaszczki, zawilce, przebiśniegi, wiosna na Jurze przylaszczki, zawilce, przebiśniegi, wiosna na Jurze przylaszczki, zawilce, przebiśniegi, wiosna na Jurze przylaszczki, zawilce, przebiśniegi, wiosna na Jurze

Okolice Bramy Twardowskiego 

przylaszczki, zawilce, przebiśniegi, wiosna na Jurze przylaszczki, zawilce, przebiśniegi, wiosna na Jurze przylaszczki, zawilce, przebiśniegi, wiosna na Jurze przylaszczki, zawilce, przebiśniegi, wiosna na Jurze przylaszczki, zawilce, przebiśniegi, wiosna na Jurze

Okolice Pałacyku Raczyńskich 

IMG_2269 (Copy)

Jura jest piękna o każdej porze roku. To obszar zróżnicowany i ciekawy pod względem przyrodniczym i historycznym – ruiny zamków na szlaku Orlich Gniazd, wapienne skałki, malownicze stawy, jaskinie a nawet pustynia! Do tego coraz lepsza infrastruktura, wiele ścieżek rowerowych, oznakowane szlaki, restauracje, agroturystyka.

My mamy na Jurę niecałą godzinę jazdy samochodem, jesteśmy więc bardzo często, zawsze wtedy kiedy chcemy odpocząć od miasta i hałasu.

Jeśli chcecie zobaczyć miejsca, do których jeździmy, zajrzyjcie do postów poniżej. 

jura2

zamki1

11

olsztyn2

juraa

A Wy jakie macie ulubione miejsca na Jurze? Znacie i odwiedzacie ten region?

Jeśli podał Wam się wpis, udostępnijcie go innym, żeby też mogli poznać ciekawe zakątki naszego kraju!

Możesz również polubić...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.