Wielkanoc tuż, tuż. Zebrałam dla Was w jednym miejscu nasze przedświąteczne kreatywne „działania”. Kurczaczkowe i zajączkowe przyborniki na kredki, zakładki do książek, kurki z rzeżuchą posianą w skorupkach po jajkach, wesoły baranek i pisanki. Może coś Was – a przede wszystkim Wasze dzieci – zainspiruje.

Wielkanocne inspiracje dla przedszkolaków :)

wielkanocne inspiracje dla przedszkolaków

Kurka i kogut z recyklingu. Pomysł podpatrzyłam w ubiegłym roku w jakimś czasopiśmie i bardzo mi się spodobał (niestety było już po świętach, więc wykorzystujemy go dopiero w tym roku). Nasze dziecko zachwycone „kurami do transportu jaj” A Wam jak się podobają? Najwięcej trudności przysparza odpowiednie wycięcie kształtu kury z wytłaczarki po jajkach. Dalej to już „kosmetyka”, z którą każdy przedszkolak doskonale sobie poradzi. Przyklejamy ruchome oczy, dziób z papieru, piórkami ozdabiamy głowy, ogony i skrzydła.

kurki z rzeżuchą wielkanocne ozdoby dla przedszkolaków

kurki z rzeżuchą wielkanocne ozdoby dla przedszkolaków

kurki z rzeżuchą wielkanocne ozdoby dla przedszkolaków

wielkanocne ozdoby

Baranek z papierowego talerza to naprawdę prosta a efektowna praca dla maluchów. Papierowy talerz smarujemy klejem i przyklejamy do niego pociętą w paseczki białą bibułę. Z czarnego brystolu wycinamy owal – głowę, uszy i nogi. Doklejamy do talerzyka. Na koniec ruchome oczka i gotowe!

Wielkanocne inspiracje dla przedszkolaków

baranek2

W linkach poniżej znajdziecie więcej zdjęć i wskazówki jak zrobić:

A także:

A tutaj pomysł na fajną, wiosenną zabawę sensoryczną

Jeśli podobają Wam się nasze wpisy, lajkujcie na FB a w komentarzach dzielcie się swoimi pomysłami na wiosenne zabawy z dziećmi i wielkanocne prace oraz ozdoby!

One thought on “Wielkanocne inspiracje dla przedszkolaków”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *