W czym tkwi fenomen Kici Koci?

Kicia Kocia to bohaterka serii książeczek dla dzieci autorstwa Anity Głowińskiej. To mała, psotna kotka, której przygody uwielbiają chyba wszystkie dzieci! Przynajmniej wszystkie znane mi dzieci 😉 z moim synem na czele. W czym tkwi fenomen Kici Koci?

Książeczki o Kici Koci ukazały się nakładem wydawnictwa Media Rodzina. Są dedykowane dla dzieci od 2 do 6 lat i znajdują się na liście „10 wspaniałych” według kwartalnika RYMS oraz na ZŁOTEJ LIŚCIE książek polacanych przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.

Do tej pory w serii ukazało się kilkanaście książeczek, m.in. są to takie tytuły jak: „Kicia Kocia w przedszkolu”, „Kicia Kocia mówi NIE”, „Kicia Kocia mówi dzień dobry”, „Kicia Kocia sprząta” czy „Kicia Kocia w pociągu”.

Uwielbiana przez dzieci, niejednemu rodzicowi pewnie śni się po nocach. Nam zaczyna 😉 ponieważ czytamy ją czasami kilka razy dziennie codziennie 😉 To aktualnie ukochane książki naszego syna. Każda z nich to osobna opowiastka o przygodach małej kotki. Kicia Kocia ma podobne zainteresowania i problemy co większość przedszkolaków. Fascynuje ją praca strażaków i policjantów, czasami choruje, chodzi do przedszkola, uczy się zasad dobrego wychowania – mówić dzień dobry, sprzątać swój pokój, czasami boi się burzy innym razem wstydzi się dzieci na placu zabaw. I chyba właśnie w tej całej prostocie tkwi fenomen Kici Koci. Dzieci identyfikują się z  rezolutną bohaterką i w realnym życiu łatwiej im przezwyciężać swoje małe strachy czy zrozumieć np. ideę sprzątania zabawek 😉

Kicia Kocia Anita Głowińska

Kicia Kocia Anita Głowińska

Kicia Kocia Anita Głowińska

Kicia Kocia Anita Głowińska

Kicia Kocia Anita Głowińska

NAJTANIEJ (różnica nawet 2-3 zł w porównaniu do innych miejsc) wszystkie książeczki z serii o Kici Koci udało mi się znaleźć i kupić w księgarni internetowej Aros – KLIKNIJ TUTAJ.

Jeśli podabał Wam się ten post a Wasze dzieci są fanami Kici Koci albo dopiero ją poznają :) podajcie go dalej, żeby mógł trafić do rodziców, którzy jeszcze na te książeczki nie trafili.

5 thoughts on “W czym tkwi fenomen Kici Koci?

 • 18/08/2016 o 09:42
  Permalink

  My „Kicię Kocię” bardzo lubimy, ale znam rodziców, którzy swoim dzieciom nigdy jej nie zaproponowali, bo nie podobają im się ilustracje, a samą Kicię Kocię uważają za niezbyt mądrą. Zupełnie się z nimi nie zgadzam, dla mnie te ilustracje są ogromnym atutem, bo są niezbyt skomplikowane, a dzięki temu dziecko samo może narysować swoją ulubioną bohaterkę, a historie? Dla mnie bomba! Proste i mądre:)

  Odpowiedz
  • 18/08/2016 o 09:59
   Permalink

   Cieszę się, że Wy również lubicie Kicię Kocię! Trzeba pamiętać, że to książeczki dla dzieci od drugiego roku życia. Moim zdaniem i treść i ilustracje są świetne dla maluchów w takim przedziale wiekowym. No i naprawdę nie znam dziecka, któremu książeczki się nie podobają 😉 a dla mnie to mówi samo za siebie! Ambitniejszą literaturę też czytamy, ale póki co Kicia Kocia rządzi 😀 Dziękuję za cenny komentarz!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *