Kicia Kocia to bohaterka serii książeczek dla dzieci autorstwa Anity Głowińskiej. To mała, psotna kotka, której przygody uwielbiają chyba wszystkie dzieci! Przynajmniej wszystkie znane mi dzieci 😉 z moim synem na czele. W czym tkwi fenomen Kici Koci?

Książeczki o Kici Koci ukazały się nakładem wydawnictwa Media Rodzina. Są dedykowane dla dzieci od 2 do 6 lat i znajdują się na liście „10 wspaniałych” według kwartalnika RYMS oraz na ZŁOTEJ LIŚCIE książek polacanych przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.

Do tej pory w serii ukazało się kilkanaście książeczek, m.in. są to takie tytuły jak: „Kicia Kocia w przedszkolu”, „Kicia Kocia mówi NIE”, „Kicia Kocia mówi dzień dobry”, „Kicia Kocia sprząta” czy „Kicia Kocia w pociągu”.

Uwielbiana przez dzieci, niejednemu rodzicowi pewnie śni się po nocach. Nam zaczyna 😉 ponieważ czytamy ją czasami kilka razy dziennie codziennie 😉 To aktualnie ukochane książki naszego syna. Każda z nich to osobna opowiastka o przygodach małej kotki. Kicia Kocia ma podobne zainteresowania i problemy co większość przedszkolaków. Fascynuje ją praca strażaków i policjantów, czasami choruje, chodzi do przedszkola, uczy się zasad dobrego wychowania – mówić dzień dobry, sprzątać swój pokój, czasami boi się burzy innym razem wstydzi się dzieci na placu zabaw. I chyba właśnie w tej całej prostocie tkwi fenomen Kici Koci. Dzieci identyfikują się z  rezolutną bohaterką i w realnym życiu łatwiej im przezwyciężać swoje małe strachy czy zrozumieć np. ideę sprzątania zabawek 😉

Kicia Kocia Anita Głowińska

Kicia Kocia Anita Głowińska

Kicia Kocia Anita Głowińska

Kicia Kocia Anita Głowińska

Kicia Kocia Anita Głowińska

NAJTANIEJ (różnica nawet 2-3 zł w porównaniu do innych miejsc) wszystkie książeczki z serii o Kici Koci udało mi się znaleźć i kupić w księgarni internetowej Aros – KLIKNIJ TUTAJ.

Jeśli podabał Wam się ten post a Wasze dzieci są fanami Kici Koci albo dopiero ją poznają :) podajcie go dalej, żeby mógł trafić do rodziców, którzy jeszcze na te książeczki nie trafili.

5 thoughts on “W czym tkwi fenomen Kici Koci?”

  1. My „Kicię Kocię” bardzo lubimy, ale znam rodziców, którzy swoim dzieciom nigdy jej nie zaproponowali, bo nie podobają im się ilustracje, a samą Kicię Kocię uważają za niezbyt mądrą. Zupełnie się z nimi nie zgadzam, dla mnie te ilustracje są ogromnym atutem, bo są niezbyt skomplikowane, a dzięki temu dziecko samo może narysować swoją ulubioną bohaterkę, a historie? Dla mnie bomba! Proste i mądre:)

    1. Cieszę się, że Wy również lubicie Kicię Kocię! Trzeba pamiętać, że to książeczki dla dzieci od drugiego roku życia. Moim zdaniem i treść i ilustracje są świetne dla maluchów w takim przedziale wiekowym. No i naprawdę nie znam dziecka, któremu książeczki się nie podobają 😉 a dla mnie to mówi samo za siebie! Ambitniejszą literaturę też czytamy, ale póki co Kicia Kocia rządzi 😀 Dziękuję za cenny komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *