Szary Domek Katarzyna Szestak
Biblioteczka

Szary Domek Katarzyna Szestak

„Za Srebrną Rzeką, za Czarnym Lasem, tam, gdzie często spadają gwiazdy, leżało Herbatkowe Miastko. Miało swoje ulice: Rumiankową, Miętową, Malinową, Hibiskusową i jeszcze siedem innych (…)” tak zaczyna się początek niezwykłej, mądrej i ciepłej książeczki dla dzieci. 

Szary Domek został napisany i zilustrowany przez laureatki konkursu literackiego „Piórko 2015. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci” – Katarzynę Szestak i Natalię Jabłońską. Oprócz sympatycznie brzmiących ulic, w Herbacianym Miastku jest również ulica Wietrzna, na której stanął Szary Domek. Różnił się od innych domów w mieście – był szary i miał krzywy, dziwaczny dach. A jak wyglądał w środku? „Na półkach fioletowego kredensu, piętrzyły się niebieskie filiżanki, talerze w kropki i emaliowane garnki”, w piwnicy stały słoiki, „a w nich wiśniowe konfitury, dyniowe musy, truskawkowe kompoty”. Na strychu było mnóstwo książek. Na kartach książki Domek próbuje znaleźć idealnego mieszkańca dla siebie. Czy mu to się uda? Przekonacie się czytając książkę. Ta opowieść traktuje o przyjaźni, wzrusza, wywołuje emocje. Polecamy nie tylko tym najmłodszym.

Zobaczcie jak Szary Domek wygląda także w środku. Ilustrację są przepiękne!

Szary Domek Katarzyna Szestak Szary Domek Katarzyna Szestak Szary Domek Katarzyna Szestak Szary Domek Katarzyna Szestak Szary Domek Katarzyna Szestak Szary Domek Katarzyna Szestak Szary Domek Katarzyna Szestak IMG_2010 (Copy)

Książkę, od 18.05.2018 r. do 31.05.2018 r. lub do wyczerpania zapasów będzie można kupić w sieci sklepów Biedronka.

A Wy znacie Szary Domek, lubicie?

Jakie są ulubione książki Waszych dzieci? 

Możesz również polubić...

1 komentarz

  1. „Szary domek” znamy i lubimy. Spodobał się wszystkim- Młodej, mężowi i mnie oczywiście 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.