Polskie hanami #Projekt Sakura 2016
Plenerowo,Uncategorized

Polskie hanami #Projekt Sakura 2016

Polskie hanami #Projekt Sakura 2016. Czytając Ziołowy Zakątek (blog Klaudyny Hebdy) natrafiłam na post o froncie kwitnących wiśni i ceremonii podziwiania ich kwiatów – hanami. 

Moim marzeniem jest znaleźć się w Japonii w okresie kwitnienia wiśni, ale póki co jest to nierealne. Klaudyna od kilku lat realizuje na swoim blogu #projekt sakura, do którego oczywiście, jako wielbicielka natury i fotografii, z miejsca postanowiłam dołączyć! Chodzi o to, żeby rozpowszechnić w POLSCE coś na kształt japońskiego hanami, żeby skłonić ludzi do zatrzymania się w swoim biegu chociaż na chwilę i spojrzenia na kwitnące drzewa, na budzącą się do życia przyrodę, aby wywołać uczucia – od zachwytu po uświadomienie sobie jej przemijalności. W Japonii jest to bardzo radosny i celebrowany czas. Wszystkie media na bieżąco informują o stanie kwitnienia wiśni.

Więcej informacji o hanami znajdziecie na stronie autorki pomysłu – kliknij TUTAJ.

Więcej o samym projekcie i zasadach formalnych do przeczytania TUTAJ.

Na zdjęciu z małym miłośnikiem przyrody cudnie kwitnące drzewa, z których pochodzą zdjęcia w zbliżeniu. Drzewa rosną na skarpie co daje niesamowity efekt (nie wspomnę już o BOSKIM zapachu 🙂 )

Polskie hanami #Projekt Sakura 2016

Polskie hanami #Projekt Sakura 2016

Polskie hanami #Projekt Sakura 2016

Możesz również polubić...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.