Pastelowa masa plastyczna gotowa w 5 minut. Jedna z fajniejszych mas jaką robiliśmy, konsystencja przypomina trochę lubianą przez nas piankolinę – jest miła w dotyku, błyskawiczna w robieniu, można z niej „piec” klasyczne babki, ale świetna jest też sypka. 

Do jej zrobienia potrzebne są w zasadzie tylko dwa składniki +barwniki:

  • 0,5 kg mąki ziemniaczanej
  • szklanka (250) balsamu
  • barwniki, mogą być spożywcze, ale my dla uzyskania pięknych pastelowych kolorów użyliśmy tym razem wody zabarwionej bibułą (bibułę zamaczamy na kilka minut w gorącej wodzie)

Mąkę łączymy z balsamem do uzyskania jednolitej konsystencji. Masę dzielimy na tyle porcji ile chcemy uzyskać kolorów. Do każdej dodajemy 1-2 łyżki wody zabarwionej bibułą, jeśli zrobi się ciut rzadsza to dosypujemy odrobinę mąki. Dla młodszych dzieci można użyć ich balsamu, żeby mieć pewność, że nie uczuli. My wykorzystaliśmy resztki dwóch balsamów do ciała i kremu do rąk. Masa po kilku dniach (jeśli przechowujemy ją w szczelnie zamkniętym pojemniku) nadal nadaje się do zabawy.

Pastelowa masa plastyczna Pastelowa masa plastyczna Pastelowa masa plastyczna IMG_5165 (Copy) IMG_5166 (Copy) IMG_5169 (Copy) Pastelowa masa plastyczna Pastelowa masa plastyczna IMG_5179 (Copy) IMG_5185 (Copy) IMG_5187 (Copy) Pastelowa masa plastyczna Pastelowa masa plastyczna Pastelowa masa plastyczna IMG_5200 (Copy) Pastelowa masa plastyczna IMG_5204 (Copy) IMG_5210 (Copy) IMG_5213 (Copy) IMG_5218 (Copy)

W wersji bez barwników sprawdzi się świetnie jako SZTUCZNY ŚNIEG
IMG_5116 (Copy)IMG_5112 (Copy)

Polecam Wam również nasze pozostałe zabawy sensoryczne,  które możecie przygotować sami, z łatwo dostępnych składników:

Jeśli podobają Wam się nasze wpisy, lajkujcie na FB a w komentarzach dzielcie się swoimi pomysłami na wszelkie dziecięce aktywności!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *