domowa ciastolina
Zabawy sensoryczne

Owocowa ciastolina

Naturalna, bezpieczna, pachnąca – taka właśnie jest owocowa ciastolina. Jak każda tego typu masa wspiera rozwój małej motoryki i kreatywność.

Nasza owocowa ciastolina sprawdzi się idealnie u najmłodszych dzieci. Doskonale stymuluje zmysły dzięki kolorom, fakturze i zapachom. Jest bezpieczna, bo zrobiona z naturalnych składników, nic się nie stanie nawet w przypadku skosztowania odrobiny.

Przepis klasyczny i wypróbowany przez nas mnóstwo razy:

  • 2 szklanki mąki
  • 2 szklanki ciepłej wody
  • 1 szklankę soli
  • 2 łyżki oleju
  • 1 łyżkę kwasku cytrynowego

dodatkowo:

  • umyte i pokrojone w kostkę skórki cytryny, limonki, pomarańczy i jabłka.

Wszystkie składniki dokładnie mieszamy (można użyć miksera). Powstałą masę podgrzewamy na małym ogniu (cały czas mieszając) do momentu kiedy zgęstnieje i będzie odchodziła od palców. Jeszcze ciepłą wyrabiamy jak normalne ciasto, dzielimy na kawałki, dodajemy skórki z owoców i dalej wyrabiamy do uzyskania jednolitego koloru i konsystencji.

owocowa ciastolina domowa ciastolina IMG_3398 (Copy) IMG_3400 (Copy) IMG_3401 (Copy) IMG_3402 (Copy) owocowa ciastolina domowa ciastolina owocowa ciastolina domowa ciastolina IMG_3407 (Copy) IMG_3415 (Copy) IMG_3417 (Copy) owocowa ciastolina domowa ciastolina IMG_3423 (Copy) owocowa ciastolina domowa ciastolina owocowa ciastolina domowa ciastolina

Już samo wałkowanie, ugniatanie i wykrawanie jest świetną zabawą. Jeśli szukacie jednak więcej inspiracji, koniecznie zajrzyjcie do naszego innego, ciastolinowego wpisu – KLIKNIJ – znajdziecie w nim ponad 10 pomysłów na zabawy z wykorzystaniem ciastoliny, także edukacyjne!

IMG_3434 (Copy) IMG_3437 (Copy) IMG_3438 (Copy) IMG_3441 (Copy) IMG_3444 (Copy) IMG_3446 (Copy) IMG_3454 (Copy)

Polecam Wam również nasze pozostałe zabawy sensoryczne,  które możecie przygotować sami, z łatwo dostępnych składników:

Jeśli podobają Wam się nasze wpisy, lajkujcie na FB a w komentarzach dzielcie się swoimi pomysłami na wszelkie dziecięce aktywności!

Możesz również polubić...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.