opowiem ci mamo skąd się bierze miód
Biblioteczka,Uncategorized

Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód

Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód. Ta fenomenalna książka autorstwa Katarzyny Bajerowicz i Marcina Brykczyńskiego zainteresuje nie tylko dzieci ale i niejednego dorosłego. 

Już na pierwszy rzut oka książka wygląda bardzo zachęcająco. Jest przepięknie wydana, ma grube, kartonowe kartki formatu A4 i zaokrąglone brzegi.

 

1

 

Po otwarciu zachwyt nad książką rośnie. Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód to przepięknie ilustrowana praca. Bajecznie kolorowe obrazy, wykonane z dbałością o każdy szczegół pokazują tętniącą życiem łąkę, sad i oczywiście ul oraz jego wnętrze.

 

opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód

6

5

 

Książka dedykowana jest dla dzieci między drugim a szóstym rokiem życia. Moim zdaniem posłuży jednak dłużej. Zawiera wiele faktów, które mogą zaciekawić nawet dorosłego. Czy wiedzieliście, że aby otrzymać kilogram miodu, pracowite pszczoły muszą odwiedzić około 4 milionów kwiatów i zebrać z nich pyłek? Ja nie wiedziałam 😉 Takich ciekawostek jest więcej, zilustrowana jest budowa pszczoły czy kwiatu. Sporo tekstów jest krótkich, odpowiednich już dla małych dzieci, są też rymowanki autorstwa Marcina Brykczyńskiego. Ogrom szczegółów zachęca dzieci do wnikliwego oglądania rysunków. Nasz dwuletni syn za każdym razem kiedy czytamy „pszczółkową” książkę zachwyca się nowo odkrytą biedronką, pajęczyną czy ślimakiem.

 

4

 

Adam Wajrak recenzując Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód napisał, że:

 

Znakomicie opowiada o ekologicznym cudzie zapylania kwiatów, czyli o współpracy między tak różnymi organizmami jak owady i rośliny.

 

3

 

Moim zdaniem jest to książka, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego przedszkolaka i ucznia. Zaszczepia w dziecku ciekawość świata, chęć odkrywania, poznawania, uwrażliwia na świat przyrody, pokazuje zależności jakie w niej zachodzą, prawa jakimi się rządzi.

Dodatkowo na ostatnich stronach są propozycje zabaw plastycznych – budowania ula z pszczołami i zakładania ogródka dla pszczół.

 

2

Książkę można kupić np – TUTAJ

Możesz również polubić...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.