Nasze ulubione książki przyrodnicze. W końcu jest! Długo wyczekiwany przez wielu z Was wpis o aktualnie ulubionych książkach przyrodniczych naszego dziecka. Pokażemy dzisiaj cztery z nich – wszystkie pięknie wydane, ciekawe, niebanalne, ze sporą dawką wiedzy. Zaglądajcie, zrobiliśmy dla Was mnóstwo zdjęć.

góra dół gąsiennice w czekoladzie znikające zwierzęta zwierzęta podróżnicy

„Góra i dół. Zobacz jak niesamowita jest przyroda”

Czy ryby potrafią latać? Dlaczego rafa koralowa jest kolorowa? Ile godzin dziennie śpi leniwiec? Czy jaguary potrafią pływać? Jak szybko rośnie wierzba? Czy żaby mogą ryczeć? Odpowiedzi na te i inne pytania czekają na Was w książce! Dzięki połówkom kartek zobaczycie jakie zwierzęta i rośliny można spotkać np. nad brzegiem jeziora a jakie w jego głębi.

Autor: Patricia Hegarty, Tanera Simons; ilustracje: Hanako Clulow
Oprawa: twarda
Liczba stron: 24
Wydawnictwo: ADAMADA 

 

Góra i dół ADAMADAGóra i dół ADAMADAGóra i dół ADAMADA IMG_3735 (Copy)Góra i dół ADAMADA IMG_3721 (Copy)Góra i dół ADAMADAGóra i dół ADAMADA IMG_3725 (Copy)Góra i dół ADAMADA IMG_3727 (Copy)Góra i dół ADAMADA

„Zwierzęta podróżnicy”

Czy zwierzęta podróżują? W jaki sposób przygotowują się do dalekich wojaży? Jak długo może trwać ich podróż? Skąd wiedzą jak trafić do swojego domu? Ile kilometrów mogą pokonać? Młodzi odkrywcy przyrody odpowiedzi znajdą w książce. Na każdej stronie oprócz wielu informacji jest też „bilet” podróżującego zwierzęcia, który zawiera klasę, cel, czas itd. oraz stempel kontroli celnej 😉

Autor: Julio Antonio Blasco, Tomas Ouim
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
Wydawnictwo: ESTERI

zwierzęta podróżnicy esterizwierzęta podróżnicy esteri IMG_5044 (Copy) IMG_5045 (Copy) IMG_5050 (Copy) IMG_5051 (Copy) IMG_5052 (Copy) IMG_5054 (Copy) IMG_5056 (Copy)

„Gąsienice w czekoladzie i inne tajemnice motyli”

Czy motyle mają serca? Dlaczego czasami udają sałatę lub gałęzie? Co łączy motyle z mrówkami? Czy mają też coś wspólnego z kameleonami? Co motyle robią w jeziorach? Czy gąsienice lubią czekoladę? Mnóstwo pytań i odpowiedzi na temat fascynującego świata motyli znajdziecie właśnie w tej książce.

Autor: Krzysztof Pabis
Oprawa: twarda
Liczba stron: 96
Wydawnictwo: MULTICO

gąsiennice w czekoladzie IMG_5069 (Copy) IMG_5070 (Copy) IMG_5074 (Copy) IMG_5076 (Copy) IMG_5077 (Copy) IMG_5081 (Copy) IMG_5087 (Copy) IMG_5089 (Copy) IMG_5090 (Copy)

„Znikające zwierzęta”

Czy pośród wielu kolorów zwierząt i roślin odnajdziesz żółwia zielonego? Albo arę hiacyntową? Gdzie ukrył się jaguar amerykański? Ta książka to nie tylko fantastycznie ilustrowana wyszukiwanka, ale przede wszystkim lekcja przyrody i empatii. Coraz więcej zwierząt znika z powierzchni Ziemi. Młodzi przyrodnicy dowiedzą się dlaczego tak się dzieje i gdzie jeszcze można spotkać gatunki zagrożone wyginięciem.

Autor: Isabella Bunnell
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
Wydawnictwo: DWIE SIOSTRY 

znikające zwierzęta dwie siostryznikające zwierzęta dwie siostry IMG_4112 (Copy) IMG_4117 (Copy)znikające zwierzęta dwie siostry IMG_4135 (Copy) IMG_4136 (Copy) IMG_4138 (Copy) IMG_4139 (Copy) IMG_4140 (Copy)

I jak Wam się podobają? Jakie są ulubione pozycje przyrodnicze Waszych dzieci?

Więcej książkowych inspiracji znajdziecie w dziale Książki, gry i zabawki  – kliknij. 

 

2 thoughts on “Nasze ulubione książki przyrodnicze”

  1. Cudowne książki, nie mam niestety żadnej z nich i muszę to koniecznie zmienić! W domu wszyscy uwielbiamy książki o przyrodzie. Ja polecam serdecznie Mrówkę Zofie, rewelacja!

    1. Polecamy, naprawdę fajne! Mrówkę Zofię będę miała w pamięci przy następnych zakupach. Dzięki za polecenie :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *