Na marchewki urodziny … przyszedł seler i pietruszka. Świetna zabawa połączona z poznawaniem świata dla najmłodszych i fajna praca plastyczno-sensoryczna dla przedszkolaków!

Co jest potrzebne?

  • papierowe talerzyki
  • niebieska farba plakatowa
  • zielona bibuła
  • pomarańczowy i kremowy brystol (u nas z braku kremowego pokolorowaliśmy biały)
  • ziemia do kwiatów
  • zszywacz, klej, taśma dwustronna, nożyczki, ołówek

Pomysł podpatrzyliśmy w internecie, ale zmodyfikowaliśmy go do swoich potrzeb. Pojawiła się prawdziwa ziemia i inne warzywa.

Jeden talerzyk przecinamy na pół, smarujemy dokładnie klejem i obsypujemy ziemią. Drugi malujemy na niebiesko (może być do połowy). Kiedy farba wyschnie a ziemia będzie się już dobrze trzymała  zszywamy talerzyki w kilku miejscach.

Na brystolu rysujemy ołówkiem kształt marchewki, pietruszki, selera (oczywiście mogą to być także inne warzywa, np. burak, por, cebula itd.), wycinamy. Bibułę nacinamy w kilku miejscach tak aby tworzyła fajną natkę i przyklejamy od spodu warzyw za pomocą dwustronnej taśmy lub kleju. Gotowe!

IMG_0839 (Copy) IMG_0840 (Copy) IMG_0844 (Copy) IMG_0846 (Copy) IMG_0848 (Copy)IMG_0891 (Copy) IMG_0893 (Copy) IMG_0896 (Copy)IMG_0914 (Copy)

IMG_0845 (Copy)IMG_0901 (Copy)na marchewki urodziny warzywa marchewka praca plastyczna na marchewki urodziny warzywa marchewka praca plastyczna na marchewki urodziny warzywa marchewka praca plastyczna na marchewki urodziny warzywa marchewka praca plastyczna na marchewki urodziny warzywa marchewka praca plastyczna na marchewki urodziny warzywa marchewka praca plastyczna IMG_0867 (Copy) na marchewki urodziny warzywa marchewka praca plastyczna na marchewki urodziny warzywa marchewka praca plastyczna na marchewki urodziny warzywa marchewka praca plastyczna na marchewki urodziny warzywa marchewka praca plastyczna IMG_0878 (Copy) na marchewki urodziny warzywa marchewka praca plastyczna IMG_0906 (Copy)IMG_0909 (Copy)

Jeśli podobają Wam się nasze prace, zapraszamy do działu KREATYWNIK, gdzie znajdziecie wiele kreatywnych inspiracji, aktualnie polecamy te związane z jesienią:

Udostępniajcie, lajkujcie na FB a w komentarzach dzielcie się swoimi pomysłami na jesienne zabawy z dziećmi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *