Megabomkowy Hotel Gwiazdkowy i 101 zagubionych skrzatów
Biblioteczka

Książki na zimę – Megabomkowy Hotel Gwiazdkowy i 101 zagubionych skrzatów

Zgodnie z ostatnią obietnicą i Waszymi prośbami, na blogu będą pojawiały się co kilka dni wpisy z książkami o szeroko pojętej, zimowej tematyce. Był już Zły kocurek. Gwiazdka, przyszedł czas na kolejne świetne pozycje – Megabomkowy Hotel Gwiazdkowy  101 zagubionych skrzatów.

Obie książki wydane przez Zieloną Sowę  i bardzo fajne. Megabomkowy Hotel Gwiazdkowy wyróżnia przesłanie i przepiękne ilustracje. Tekstu nie jest zbyt wiele, w sam raz dla młodszych dzieci albo do pierwszych prób samodzielnego czytania. Dedykowany wiek na stronie wydawnictwa to 4-5 lat, naszym zdaniem będzie świetna już od 2-3 roku życia, spokojnie do sześciu lat. Jak zwykle nie będziemy zdradzać zbyt wiele treści, mamy nadzieję, że poznacie ją sami, ale uchylimy rąbek tajemnicy 😉 Mała, zielona żaba przyjeżdża wieczorem z ogromnym bagażem pod dom wiodącego spokojne życie niedźwiedzia. Zdziwionemu i nieco zakłopotanemu gospodarzowi tłumaczy, że przyjechała do reklamowanego, fantastycznego hotelu. Po wyjaśnieniu pomyłki, miś zgadza się przenocować Żabę. I zaczyna działać magia. Magia zwyczajnych czynności, zwyczajnych spacerów, zwyczajnych rzeczy. Więcej nie zdradzimy 🙂 IMG_3248 (Copy) IMG_3249 (Copy)IMG_3254 (Copy) IMG_3256 (Copy) IMG_3258 (Copy)IMG_3261 (Copy) IMG_3262 (Copy) IMG_3263 (Copy) IMG_3264 (Copy)IMG_3268 (Copy)

Autor: Tracey Corderoy
Data wydania: 2018
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 32
Ilustrator: Tony Neal
Wydawnictwo: Zielona Sowa 
101 zagubionych skrzatów to książka zupełnie innego rodzaju niż poprzednia, ale również świetna! To takie dwa w jednym – z jednej strony jest całkiem sporo treści i pewna opowieść (o Mikołaju i elfach 😉 ), z drugiej mnóstwo rozmaitych zadań. Dzieci muszą znaleźć elfa psotnika, który ukrywa się w różnych miejscach książki, zaprojektować znaczek na list do Mikołaja a najpierw ten list napisać 😉 Są liczne labirynty, obrazki do wyszukiwania, porównywania itd. Jednym słowem nie ma nudy!
IMG_3302 (Copy) IMG_3303 (Copy) IMG_3304 (Copy) IMG_3305 (Copy) IMG_3306 (Copy) IMG_3308 (Copy) IMG_3310 (Copy)IMG_3312 (Copy)
Autor: Natalia Galuchowska
Data wydania: 2018
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 96
Ilustrator: Ewelina Protasewicz – Rysopisy
Wydawnictwo: Zielona Sowa

Jeśli podobają Wam się nasze zimowe książkowe inspiracje, to zajrzyjcie także do „Kreatywnika” gdzie znajdziecie pomysły na kreatywne prace plastyczno-techniczne związane z tą porą roku – http://kreatywnieaktywnie.pl/category/zima/

Możesz również polubić...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.