Malowanie w plenerze. Lato sprzyja wszelkim plenerowym aktywnościom, także tym plastycznym! Ogromną zaletą jest wówczas brak bałaganu w domu 😉 Ogródkowo-działkowa twórczość może przybierać nietypowe formy i rozmach – ku uciesze każdego małego Picassa. 

To pierwszy post z outdoorowego malowania. Zobaczcie jakie fajne abstrakcje mogą powstać przy użyciu nietypowych narzędzi malarskich 😉

Malowanie wodnymi balonami. Dlaczego wodnymi? Bo są malutkie, ale oczywiście można próbować ze zwykłymi. Maczamy balon w farbie i kręcimy nim w koło dotykając kartonu.

IMG_7603 (Copy) Malowanie w plenerze Malowanie w plenerze IMG_7621 (Copy) Malowanie w plenerze Malowanie w plenerze

Strzelanie z pistoletu na wodę

Malowanie w plenerze IMG_7665 (Copy)

Malowanie roślinami

Malowanie w plenerze Malowanie w plenerze Malowanie w plenerze Malowanie w plenerze IMG_7686 (Copy)

Niektórzy mogą zapytać czemu mogą służyć takie bazgroły? I po co „kombinować” zamiast dać dziecku pędzelek?

Odpowiedź jest prosta. Im więcej „kombinowania” tym bardziej pobudza się dziecięca kreatywność, wyobraźnia, chęć eksperymentowania, poznawania nowych rzeczy. Wyjście „poza ramy” rozwija, pokazuje, że można. Miałam kiedyś na zajęciach dziewczynkę, która perfekcyjnie kolorowała. Perfekcyjnie jak na trzylatkę dla mnie, bo dla jej mamy nie dość idealnie (bo tu czy tam jakaś kreseczka za daleko). Kiedy dałam jej czystą kartkę nie wiedziała co z nią zrobić, nie potrafiła na początku niczego narysować. Dlaczego? Bo nigdy nie tworzyła, zawsze odtwarzała. Nie twierdzę, że kolorowanie jest złe, bo jest całkiem ok, ale jako ćwiczenie motoryczne poprawiające sprawność dłoni, palców, zajęcie czasu itd. a nie jako wyłączny sposób na rozwój plastyczny dziecka.

W dziale KREATYWNIK znajdziecie dużo więcej pomysłów na plastyczne aktywności dla najmłodszych.

Polecam Wam również nasze zabawy sensoryczne,  które możecie przygotować sami, z łatwo dostępnych i niedrogich składników:

Jeśli podobają Wam się nasze wpisy, lajkujcie na FB a w komentarzach dzielcie się swoimi pomysłami na wszelkie dziecięce aktywności!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *