Malowane kasztany (i malowanie kasztanami!) oraz kasztanowe zwierzaki

Kasztany – między innymi za ich sprawą lubimy jesień. W tym roku mieliśmy już kilka „wypraw poszukiwawczych” , bo z roku na rok w naszej okolicy kasztanowców jest coraz mniej a dzieci tak samo je uwielbiają. Nasz syn ma największą frajdę kiedy przy nim spadają z drzewa. Wydłubuje takie cudnie błyszczące z lekko pękniętych łupinek i pakuje do swojego plecaka 😉 A w domu zabawom nie ma końca. Od oczywistych – układania krętych dróg dla samochodów, kształtów, liczenia, po malowanie i robienie stworków i zwierzaków. 

kasztanyy

Nasz błyskawiczny i niebrudzący sposób na malowanie kasztanów (no nie tak do końca nasz 😉 bo znaleziony kiedyś w internecie, ale mimo najszerszych chęci nie udaje mi się teraz znaleźć źródła). Potrzebne Wam będą farby – najlepiej akrylowe i apteczne pojemniczki na mocz (mogą być oczywiście każde inne, ale te kosztują grosiki, łatwo je umyć a dzięki temu, że są przezroczyste efekt malowania jest ciekawszy). Do kubeczka wyciskamy po odrobinie dowolnych kolorów farb, wkładamy kasztana i potrząsamy do woli. Tak pomalowane kasztany odkładamy do wyschnięcia.

malujemy1

malujemy2

malujemy3

malujemy4

malujemy5

malujemy6

malowane1

malowane2

malowane3

malowanekasztany3

Drugi sposób na malowanie kasztanów a jednocześnie tworzenie abstrakcyjnych malowideł za ich pomocą jest równie prosty. Potrzebne jest niewielkie pudełko, biała kartka brystolu docięta na jego wymiar no i farby. Kartkę wkładamy na dno pudełka, wyciskamy farby, wrzucamy kasztany i przechylamy pudełko z  boku na bok. Efekt jest naprawdę fajny!

malujemy8

malujemy9

malujemy10

malujemy11

malujemy12

Powstałe malowidło 😀

malowanie13

malowanekasztany2

malowanekasztany4

Pomalowane kasztany  mogą być ozdobą samą w sobie a po doklejeniu oczek mogą służyć do rysowania stworków czy robienia ludzików albo zwierzaków.

malowanekasztany5

malowanekasztany6

Plestelinowo-kasztanowe ślimaki :)

malujemy7

malowanekasztany7

malowanekasztany8

I żółwie :)

malowanekasztany9

malowanekasztany10

A Wy zbieracie kasztany? Co ciekawego robią z nich Wasze pociechy? 

Może zainspirują Was nasze ubiegłoroczne, jesienne prace nie tylko z kasztanów:

Komentarz do “Malowane kasztany (i malowanie kasztanami!) oraz kasztanowe zwierzaki

  • 06/10/2017 o 05:43
    Permalink

    Świetne zabawy:) My standardowo tworzymy ludziki i zwierzątka. Ten abstrakcyjny obraz bardzo mi się podoba. Chyba zgapimy;)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *