Leśne zwierzątka z papierowych talerzyków. Papierowe talerze to naszym zdaniem taki must have w plastycznej wyprawce każdego przedszkolaka. Można z nich zrobić naprawdę mnóstwo rzeczy, są niedrogie, ekologiczne i łatwo dostępne.  Liska i jeża znacie z ubiegłego roku. Instrukcja tutaj, inspiracja internetowa. Zamiast malowania liska na pomarańczowo, tym razem wybraliśmy wyklejanie pociętą w kwadraty/prostokąty bibułą. Wilk również jest wyklejany (szarym papierem pakowym), z kolorowego brystolu ma dorobione uszy, pyszczek, oczy, zęby i nos. Starsze dzieci same poradzą sobie z narysowaniem i wycięciem poszczególnych elementów, młodsze mogą tylko przyklejać. Sowa to dwa talerzyki pomalowane na brązowo, jeden przecięty na pół (skrzydła), drugi minimalnie wycięty na kształt uszu. Z brystolu wycięte i doklejone oczy i nos. Gotowe :)

IMG_0916 (Copy) IMG_0918 (Copy)

IMG_9741 (Copy) leśne zwierzątka z papierowych talerzyków leśne zwierzątka z papierowych talerzyków IMG_9719 (Copy) leśne zwierzątka z papierowych talerzyków leśne zwierzątka z papierowych talerzyków

Jeśli podobają Wam się nasze prace, zapraszamy do działu KREATYWNIK, gdzie znajdziecie wiele kreatywnych inspiracji, aktualnie polecamy te związane z jesienią:

Udostępniajcie, lajkujcie na FB a w komentarzach dzielcie się swoimi pomysłami na jesienne zabawy z dziećmi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *