pogoda dla puchaczy
Biblioteczka

Książki na zimę – Pogoda dla puchaczy i 12 miesięcy ze Św.Mikołajem

Nareszcie mamy! Długo wyczekiwaną, zimową część przygód czterech młodziutkich puchaczy. Pamiętacie Bubusia, Bubbo, Bubla i Bubisię? My nie mogliśmy się doczekać poznania ich dalszych perypetii (tak, tak MY, nie tylko nasze dziecko, bo ta książka podoba się także dorosłym).

Pogoda dla puchaczy. Zima to dalsza historia czterech puchatych kulek, które jesienią wyfrunęły z rodzinnego gniazda by rozpocząć własne życie w swoim kawałku lasu.  Książka, jak już wiecie z naszej poprzedniej recenzji, to nie tylko pouczające a zarazem zabawne przygody młodych sówek, ale też spora dawka wiedzy o przyrodzie! W zimowej części dowiecie się co to jest zorza polarna, jak powstają lodowe obrazki na szybach, co to jest zawieja i zamieć śnieżna. Podobnie jak w jesieni i tutaj są miejsca gdzie można coś dorysować, przykleić i jest też kod, który po wpisaniu na stronie http://www.pogodadlapuchaczy.pl/ pozwoli obejrzeć i posłuchać ciekawej opowieści Bartka Jędrzejaka, jednego z autorów książki (drugim jest Marcin Kozioł nagrodzony m.in. Nagrodą Magellana 2016 za najlepszy przewodnik dla dzieci) . Polecamy i już czekamy na kolejną część przygód sympatycznych sówek!

pogoda dla puchaczy zima pogoda dla puchaczy zima pogoda dla puchaczy zima IMG_3699 (Copy) pogoda dla puchaczy zima IMG_3702 (Copy) IMG_3703 (Copy)

Autor: Marcin Kozioł, Bartek Jędrzejczak
Oprawa: miękka usztywniona
Liczba stron: 78
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka 

12 miesięcy ze Św. Mikołajem, czyli trawnik pełen reniferów. Co byście powiedzieli gdyby pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia przed Waszymi drzwiami znalazł się Mikołaj ze stadkiem reniferów? Rodzina Lotty i Larsa też była zdziwiona 😉 Może przeżyliby mniejsze zaskoczenie, gdyby list z Urzędu ds. Bożego Narodzenia dotarł wcześniej a nie dopiero po Nowym Roku, czyli po fakcie. No, ale cóż! Od tej pory mieli udzielać gościny Mikołajowi, jego reniferom oraz znaleźć miejsce w garażu na sanie. Wszystko oczywiście musiało być tajne. Więcej nie zdradzimy, przeczytajcie sami!

12 miesięcy ze świętym mikołajem

smartcapture

smartcapture

 

Autor: Friedbert Stohner
Oprawa: twarda
Liczba stron: 142
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Więcej książkowych, zimowych inspiracji znajdziecie w dziale Biblioteczka – http://kreatywnieaktywnie.pl/category/biblioteczka/

Zajrzyjcie także do Kreatywnika gdzie znajdziecie pomysły na kreatywne prace plastyczno-techniczne związane z tą porą roku – http://kreatywnieaktywnie.pl/category/zima/

Możesz również polubić...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.