książki na jesień pogoda dla puchaczy, żubr pompik jesień mikołajka
Biblioteczka,Jesień

Książki na jesień – Żubr Pompik, Pogoda dla puchaczy, Mikołajek

Książki na jesień. Dawno nie było u nas książkowego wpisu. Coś niecoś pokazywaliśmy Wam jedynie na FB. Nie znaczy to jednak, że nie czytamy 😉 Biblioteczka B. stale się powiększa. Chcemy Wam pokazać pozycje idealne na jesień.

„Pogoda dla puchaczy” to historia czterech puchatych kulek, które jesienią wyfruwają z rodzinnego gniazda by rozpocząć własne życie w swoim kawałku lasu. Bubuś, Bubbo, Bubel i Bubisia to puchaczowe rodzeństwo, z którym nie sposób się nudzić. Uu-hu, uhhuu! Książka to nie tylko pouczające a zarazem zabawne przygody młodych sówek, ale też spora dawka wiedzy o przyrodzie. Dowiecie się z niej co to jest pogoda, dlaczego żółkną liście, jak tworzy się mgła. W książce są miejsca gdzie można coś dorysować, przykleić i jest też kod, który po wpisaniu na stronie http://www.pogodadlapuchaczy.pl/ pozwoli obejrzeć i posłuchać ciekawej opowieści Bartka Jędrzejaka, jednego z autorów książki (drugim jest Marcin Kozioł nagrodzony m.in. Nagrodą Magellana 2016 za najlepszy przewodnik dla dzieci) . Polecamy i już czekamy na kolejną część z dalszymi przygodami Bubusia i reszty!

książki na jesień Pogoda dla puchaczy książki na jesień Pogoda dla puchaczy książki na jesień Pogoda dla puchaczy

Mikołajka chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. To już klasyka literatury dziecięcej. Ukochane książki z naszego dzieciństwa z sentymentem czytane teraz Synowi. „Jesień Mikołajka” to kolejna książka o przygodach tytułowego bohatera i jego niesfornych kolegów! Zaśmiewamy się wszyscy. René Goscinny, Jean-Jacques Sempé  – duet łączący pokolenia.

Jesień Mikołajka książki na jesień Jesień Mikołajka Sempe

„Żubr Pompik. Kolory jesieni” Tomasza Samojlika to pozycja obowiązkowa w biblioteczce małych odkrywców przyrody. Przygody sympatycznego żuberka i jego młodszej siostry Polinki to nie tylko porcja zabawy, empatii, ale i rzetelnej wiedzy, gdyż autor jest doktorem nauk biologicznych i prawdziwym pasjonatem Puszczy Białowieskiej.

Żubr Pompik Kolory jesieni książki na jesień Żubr Pompik Kolory jesieni książki na jesień

„Przygody Fenka. Skarby jesieni” to króciutka książeczka dla młodszych przedszkolaków. Kupiliśmy ją dla 3-letniej bratanicy, której bardzo się spodobała.

książki na jesień przygody fenka skarby jesieni książki na jesień przygody fenka skarby jesieni IMG_0258_edytowany-1 IMG_0260 książki na jesień samojlik sempre pogoda dla puchaczy żubr pompik

Jeśli podobają Wam się nasze jesienne książkowe inspiracje, to zajrzyjcie także do „Kreatywnika” gdzie znajdziecie pomysły na kreatywne prace plastyczno-techniczne związane z tą porą roku:

Udostępniajcie, lajkujcie na FB a w komentarzach dzielcie się swoimi pomysłami na jesienne zabawy z dziećmi!

Możesz również polubić...

1 komentarz

  1. […] W jednym z naszych wcześniejszych wpisów znajdziecie jeszcze kilka jesiennych pozycji – kliknij tutaj.  […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.