Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków, chatka Baby Jagi, w której mieszkają przepiękne gołębie, domek rybaka z bajki Rybak i Złota Rybka, w ogródku którego panoszą się gęsi, drewniane, rzeźbione wiewiórki, sowy czy koty to tylko część mieszkańców magicznej Krainy Bajek połączonej z zoo.

Kraina bajek i zoo w Dolinie Charlotty to miejsce, które spodoba się zarówno małym dzieciom jak i tym trochę starszym, dla najmłodszych numerem jeden będą zapewne baśniowe postacie i zwierzęta, które znajdują się w ich otoczeniu, obok wspomnianych wyżej gołębi i gęsi są jeszcze kolorowe papugi mieszkające nad zamkiem króla z Kota w Butach czy pływające nutrie obok ślicznej Calineczki. W Krainie Bajek jest jeszcze wielu innych bohaterów oraz komnata z lustrami.

Dla starszych dzieci niewątpliwą atrakcją będzie rejs łódką wokół wysp położonych w rozlewisku Słupi, na których mieszkają m.in. lemury, kangury czy zebry.

Zwierzęta mają spore, pięknie usytuowane wybiegi, w koło jest las i rozlewiska Słupi. W zoo mieszkają żubry, daniele, dziki, króliki, kozy, dużo ptaków i wiele innych. Przy ścieżkach są ławki, generalnie cały kompleks sprzyja wypoczynkowi.

Kraina bajek i zoo w Dolinie Charlotty

Kraina bajek i zoo w Dolinie Charlotty

Kraina bajek i zoo w Dolinie Charlotty

kraina bajek dolina charlotty

kraina bajek dolina charlotty

Kraina bajek i zoo w Dolinie Charlotty

zoo dolina charlotty

zoo dolina charlotty

zoo dolina charlotty

zoo dolina charlotty

Pomiędzy zoo a fokarium znajduje się stadnina koni, niektóre z nich chodzą swobodnie poza jej terenem. Możemy spotkać tam również niezwykle przyjazne kuce, koty, psy czy świnki wietnamskie. Byliśmy w zoo i fokarium w tym i ubiegłym roku i za każdym razem urzekła nas ta swoboda.

zoo dolina charlotty

zoo dolina charlotty

zoo dolina charlotty

 

Informacje praktyczne:

  • kraina bajek połączona jest z zoo, więc obowiązuje jedna opłata za wstęp;
  • podczas naszego tegorocznego pobytu budowany był piękny plac zabaw, myślę, że niebawem będzie on dodatkową atrakcją dla maluchów;
  • zoo można zwiedzać również pływając łodziami, które zatrzymują się przy kolejnych wyspach (dodatkowo płatne);
  • na terenie zoo znajduje się restauracja;
  • przed wejściem do zoo jest duży, bezpłatny parking;
  • cennik i godziny otwarcia dostępny jest na stronie http://www.zoo.charlotta.pl/fokarium

Jeśli podoba Wam się nasz post z fotorelacją, podajcie go dalej, żeby mógł trafić do jak największej liczby osób poszukujących inspiracji na wycieczkę z dzieckiem.

 

2 thoughts on “Kraina bajek i zoo w Dolinie Charlotty”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *