DIY

KOSMOS, planety, układ planetarny

KOSMOS, planety, układ planetarny. Nasze dziecko ma aktualnie „fazę” na KOSMOS i wszystko co z  nim związane. Zobaczcie jaki fajny układ słoneczny można stworzyć przy wykorzystaniu farb, brystolu, kleju i …..? 

Powierzchnia planet nie jest jednorodna. W dzisiejszym wpisie pokażemy Wam jak w szybki, prosty i ciekawy dla przedszkolaka sposób można nadać im fakturę.

Na białe kartki z bloku technicznego nanosimy za pomocą pędzelka klej a następnie posypujemy je cukrem. Przyciskamy lekko, tak aby cukier dobrze się przykleił, nadmiar zsypujemy i zostawiamy na około 30 minut do całkowitego wyschnięcia. Następnie albo od razu wycinamy kółka – planety albo najpierw malujemy, czekamy aż wyschną i dopiero wycinamy. Do malowania B. użył grubo nakładanych plakatówek (u nas ostatnio hitem są te z Bambino – z innych firm ciągle trafiały nam się wyschnięte albo zbyt gęste. Te – odpukać- na razie sprawdzają się świetnie). Kiedy planety wyschną przyklejamy na czarny lub granatowy brystol. Na koniec za pomocą pędzelka maczanego w białej farbie „spryskujemy” całość tworząc gwiazdy. Gotowe!

kosmos układ słoneczny prace plastyczne IMG_4894 (Copy) IMG_4895 (Copy) IMG_4907 (Copy) IMG_4918 (Copy) IMG_4920 (Copy) IMG_4960 (Copy) kosmos układ słoneczny prace plastyczne kosmos układ słoneczny prace plastyczne IMG_4977 (Copy) IMG_4978 (Copy) KOSMOS, planety, układ planetarny IMG_4990 (Copy) KOSMOS, planety, układ planetarny

Jeśli podobają Wam się nasze prace, zapraszamy do działu KREATYWNIK, gdzie znajdziecie wiele kreatywnych inspiracji, aktualnie polecamy te związane z zimą. 

http://kreatywnieaktywnie.pl/category/zima/

Lajkujcie, udostępniajcie a w komentarzach dzielcie się swoimi pomysłami na plastyczne działania z dziećmi. Zapraszamy Was także na nasz profil na FB, gdzie wpisy pojawiają się częściej niż na blogu – https://www.facebook.com/kreatywnieaktywnie/

Możesz również polubić...

2 komentarze

  1. Monika says:

    Wygląda pięknie! 🙂

    1. admin says:

      Dziękujemy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.