Jesienne drzewa, jeże i liski. Na blogach, Facebookach, Pinterestach 😉 i innych miejscach w sieci zagościła już zima. U nas za oknem jeszcze jesiennie, w lesie wciąż można zebrać kolorowe liście, żołędzie, więc na blogu nadal… JESIEŃ i kolejne inspiracje dla Was.

Bardzo proste w wykonaniu a zarazem efektowne drzewa, z którymi poradzą sobie nawet najmłodsze dzieci. Można wydrukować gotowy szablon drzewa albo narysować lub przykleić pień i gałęzie. Liście robimy odbijając folię bąbelkową, umoczoną uprzednio w farbie (ja wykładam kilka kolorów farb „pasujących” do jesieni na papierowy talerz) lub stemplując połówką jabłka.

jesienne drzewo malowane folią bąbelkową

jesienne drzewo malowane folią bąbelkową

jesienne drzewo stempelki z jabłka

jesienne drzewo stempelki z jabłka

jesienne drzewa

Pomysł na jeże i lisy z papierowych talerzyków zaczerpnęliśmy z internetu (jeże, lisy). Ich wykonanie również nie przysparza większych trudności nawet najmłodszym adeptom sztuk plastyczno-technicznych 😉

liski i jeżyki z papierowych talerzy

LISKI:

Papierowy talerz malujemy na pomarańczowo, czekamy aż wyschnie, następnie zaginamy tak jak na zdjęciach, doklejamy oczy, nos i uszy (wycięte kawałki kolorowego brystolu). Gotowe!

liski z papierowych talerzy

 

JEŻE:

Papierowy talerz malujemy np. na brązowo, czekamy aż wyschnie i składamy na pół. Wycinamy kawałek tak jak na zdjęciu, aby powstał pyszczek (tutaj pomoc dorosłego może się przydać). Doklejamy oczko, nos (może to być pomponik poliestrowy albo brystol). Nacinamy owal i tak powstają kolce. Gotowe!

jeż z papierowego talerza

 

Może zainspirują Was także nasze pozostałe, jesienne prace:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *