Jesienne brzozy i grzyby. Proste a zarazem efektowne prace z wykorzystaniem starych gazet. Pamiętacie Reksia, pudla i resztę naszej gazetowej bandy sprzed roku czy dwóch? 

psiaki1a

Tym razem gazety posłużyły nam do zrobienie jesiennych brzóz, które gdzieś tam już są w internetach 😉 oraz grzybów – podgrzybków i muchomorów. Naszym zdaniem w sumie każde drzewo i grzyb wyjdzie fajnie.

Co jest potrzebne?

  • kartki, najlepiej z bloku technicznego
  • farby akwarelowe,pędzelek
  • gazety, nożyczki, klej
  • patyczki kosmetyczne, gumka

Kartki malujemy tak aby powstało tło. Zostawiamy do wyschnięcia. Z gazet wycinamy potrzebne kształty. Z pniem brzozy poradzą sobie nawet najmłodsze przedszkolaki. Pamiętajmy, że wycinanie świetnie ćwiczy małą motorykę. Wycięte kształty malujemy na pożądane kolory, czekamy chwilę aż wyschną i przyklejamy do kartonu. Listki brzozy malujemy przy pomocy patyczków kosmetycznych.

IMG_1693 (Copy)IMG_1717 (Copy) IMG_1718 (Copy) IMG_1719 (Copy) IMG_1722 (Copy)jesienne brzozy i grzyby jesień praca plastyczna jesienne brzozy i grzyby jesień praca plastyczna jesienne brzozy i grzyby jesień praca plastyczna jesienne brzozy i grzyby jesień praca plastyczna

jesienne brzozy i grzyby jesień praca plastyczna jesienne brzozy i grzyby jesień praca plastyczna jesienne brzozy i grzyby jesień praca plastycznaJeśli podobają Wam się nasze prace, zapraszamy do działu KREATYWNIK, gdzie znajdziecie wiele kreatywnych inspiracji, aktualnie polecamy te związane z jesienią:

Udostępniajcie, lajkujcie na FB a w komentarzach dzielcie się swoimi pomysłami na jesienne zabawy z dziećmi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *