karty nauki
#akcjaleśnapolana,Plenerowo

Jak urozmaicić dzieciom spacer? Kartami NANUKI!

Karty ruchowe Nanuki to zestaw 30 kart zachęcających dzieci do różnych aktywności. Karty zapakowane są w mały, bawełniany woreczek – dzięki temu nie zajmują wiele miejsca i łatwo można zabrać je ze sobą na spacer czy wycieczkę. Jak wiecie, dla nas ruch jest bardzo ważny, szczególnie ten na świeżym powietrzu, więc karty testowaliśmy w plenerze. Dzieciaki (nawet starszak) świetnie się przy tym bawiły!! 

Karty są bardzo ładnie wydane, estetyczne, są dosyć sztywne, ale nie bardzo grube, spokojnie da radę nosić je w swoim plecaku każdy przedszkolak!

Dzisiaj, 10 października, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Drzewa, którego głównym celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Inicjatorem tego święta był Juliusz Sterling Morton, przyrodnik, gubernator stanu Nebraska. Z jego inicjatywy każdego roku sadzono znaczące ilości drzew. Święto ma długą tradycję międzynarodową, zostało ustanowione w 1872 roku, do Polski jego idea dotarła znacznie później, bo dopiero w latach 50. ubiegłego wieku. Myślę, że w obecnych czasach nie trzeba chyba już nikogo przekonywać, że drzewa odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu życia na Ziemi. Dbajmy o nie i szanujmy je! Firma Nanuki, we współpracy z którą powstał ten wpis, stworzyła jeszcze jeden świetny, wartościowy produkt, karty spacerowe DRZEWA .

Podobnie jak karty ruchowe, są one zapakowane w niewielki, bawełniany woreczek, więc spokojnie można zabierać je na spacery i zgłębiać wiedzę o drzewach w terenie. Zestaw składa się z 30 dwustronnych kart. Każda z nich zawiera ilustrację liścia, nazwę drzewa oraz różne ciekawostki na jego temat.

Wpis powstał we współpracy reklamowej z firmą Nanuki #reklama

Możesz również polubić...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.