Jedzenie

Herbatki dla dzieci – jakie wybrać?

Herbatki dla dzieci – jakie wybrać? Dietetycy zalecają, aby już najmłodsze dzieci przyzwyczajać do picia wody. Oczywiście jest to bardzo dobry nawyk, ale czasami chcemy, żeby dziecko napiło się herbaty. Na jaką się zdecydować?

Niemowlętom i małym dzieciom nie powinno się podawać czarnej herbaty, ponieważ zawiera ona najwięcej substancji pobudzających, w tym teinę i kofeinę (podobnie jak herbata zielona i biała, przy czym ta ostatnia uznawana jest za najłagodniejszą). Bezpieczniejsza jest herbata roibos, która nie zawiera kofeiny, ma mniejszą ilość tainy i garbników.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo gotowych herbatek dla dzieci i niemowląt. Wybierając je, warto jednak zwracać uwagę na skład, bo często jest to głównie cukier… którego powinniśmy unikać w diecie najmłodszych. Przykład poniżej, herbatka z Bobovity przeznaczona dla dzieci od 6 miesiąca życia.  Porcja 100 ml, czyli mniej niż pół standardowej butelki zawiera niespełna łyżeczkę cukru ale do tego jeszcze dekstrozę (cukier prosty, działający podobnie jak glukoza). „Cukier w cukrze”, maltodekstryna (sama w sobie podobno nieszkodliwa, ale o wysokim indeksie glikemicznym, co nie jest porządane), śladowe ilości wyciągów roślinnych, witaminę C i proszek malinowy. Mnie nie przekonuje.

 

herbatki dla dzieci bartoszkowo

 

Za to świetnym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju herbaty owocowe i ziołowe, które nie zawierają żadnych sztucznych substancji, barwników i konserwantów a dodatkowo pozytywnie wpływają na organizm malucha. Zawierają cenne witaminy, minerały a odpowiednio skompnowane łagodzą bóle brzuszka, wzdęcia, działają wyciszająco czy wspomagają walkę z przeziębieniem.

Możemy parzyć dzieciom po prostu zioła (wybieramy takie, które są bezpieczne dla dzieci i musimy pamiętać, że przynajmniej na początku, powinny to być słabsze napary). Aleternatywą są gotowe herbatki skomponowane z uwzględnieniem potrzeb najmłodszych. Ja polecam te, które od dłuższego czasu pije nasz syn – z czeskiej Apotheke (oprócz tych pokazanych na zdjęciach jest jeszcze herbatka na przeziębienie, ziołowa, roibos, uspokajająca, oskrzelowa i inne)  i polskiego Krasnoludka (Dary Natury).

Więcej o herbatkach można znaleźć na stronach producentów:

APOTHEKE – KLIKNIJ TUTAJ. (strona w języku czeski, ale na polskich stronach spokojnie można znaleźć polskie opisy 🙂 )

DARY NATURY – KLIKNIJ TUTAJ.
herbatki dla dzieci herbatki dla dzieci

herbatki dla dzieci bartoszkowo

A jakie herbatki piją Wasze dzieci?

 

Możesz również polubić...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.