Aparat jest moim codziennym towarzyszem, praktycznie się z nim nie rozstaje. Jeśli jestem od czegoś uzależniona to zdecydowanie od robienia zdjęć. To czas dla mnie, moja chwila relaksu i odprężenia. Nie lubię kiedy moje zdjęcia giną w czeluściach komputera, na bieżąco staram się je przenosić na papier. Często zamawiam odbitki, kalendarze i fotoksiążki.

Poniżej recenzja fotoksiążki, którą miałam przyjemność testować.

Zacznę od kontaktu z firmą Saal Digital, ponieważ był on mi potrzebny kilkukrotnie. Miałam problemy z przesłaniem projektu z jednego komputera (wina sprzętu, nie firmy) i muszę przyznać, że podejście do klienta w Saal Digital jest naprawdę na najwyższym poziomie. Obsługa techniczna z pełnym zaangażowaniem podeszła do problemu, dostawałam odpowiedź na każdy e-mail aż do momentu rozwiązania sprawy. Za kontakt moja ocena to 5/5

Proces projektowania i zamawiania jest bardzo przyjemny i intuicyjny. Ściągamy aplikację, wybieramy produkt, który nas interesuje, zaznaczamy interesujące nas parametry i przystępujemy do projektowania. Możemy korzystać z gotowych, tematycznych szablonów (motywów w porównaniu do innych tego typu aplikacji nie ma jednak zbyt dużo) lub tworzyć książkę według własnych upodobań. Nasza powstała na bazie gotowego szablonu z moimi modyfikacjami co do układu zdjęć. U nas oprócz zdjęć pojawiły się „ozdobniki”  – bałwany i  śnieżynki 😉 ponieważ nie jest to książka-portfolio a rodzinny album, który pomagał mi tworzyć najmłodszy członek rodziny.

Na bieżąco pojawiają się informacje czy jakość zdjęć jest wystarczająca, na końcu mamy możliwość sprawdzenia całego projektu. Jeśli wszystko się zgadza, uzupełniamy dane, wybieramy sposób płatności (PayPal lub karta kredytowa). Moja ocena procesu zamawiania to 4/5 ze względu na jedynie dwa sposoby płatności (zabrakło mi możliwości szybkiego przelewu przy bezpośrednim połączeniu z bankiem).

Czas dostawy, biorąc pod uwagę, że firma ma siedzibę w Niemczech a fotoksiążkę zamawiałam podczas weekendu majowego, był bardzo krótki (4 dni). Przesyłka jest dostarczana firmą kurierską i na bieżąco można monitorować gdzie się w danej chwili znajduje. 5/5.

Jakość fotoksiążki to również ekstraklasa – 5/5. Idealne odwzorowanie kolorów, przepiękne grube strony. Na pewno przetrwa ona lata bez żadnego uszczerbku.

Wygląd – generalnie jest piękna 😉 – minusem dla mnie jest jednak połączenie pierwszej i ostatniej strony z okładką. Znajdują się tam zdjęcia, nie ma tzw. luźnej strony. Jak to wygląda możecie zobaczyć na jednym ze zdjęć poniżej. Moja ocena to 4/5.

Cena – wysoka. Nie na polskie realia. Myślę jednak, że warto rozważyć jej zakup jeśli ma to być fotoksiążka z ważnej dla nas uroczystości czy wydarzenia, taka wyjątkowa. Zauważyłam, że na stronie pojawiają się też dosyć często spore kupony rabatowe i wtedy cena jest jak najbardziej akceptowalna. Moje ocena to jednak 3/5.

saaldigital1

 

saal6

saal3

saal4

saal5

saal2

saal7

saal9

saal8

saal10

saal11

A Wy jak przechowujecie wspomnienia?

Na komputerze, w formie tradycyjnych odbitek czy podobnie jak my lubicie fotoksiążki? 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *