Kreatywne malowanie,Wiosna

Dzień tęczy

Tęcza to wdzięczny temat do wszelkich prac plastyczno-technicznych. Przedszkolaki zazwyczaj bardzo lubią dzień tęczy, który wypada dzisiaj, tj. trzeciego kwietnia.

Pokażę Wam w tym wpisie dwie prace 😉

Pierwsza z nich to tęcza namalowana farbami plakatowymi, przy pomocy pociętych gąbek do mycia naczyń oraz pędzelków. Tęcza powstała przy współpracy dwójki dzieci, na dużym formacie, w pionie.

Dzisiaj dzień tęczy, dobrze znany wszystkim przedszkolakom 🌈

Nasza propozycja to wielkoformatowa tęcza malowana plakatówkami przy pomocy gąbek i pędzelków, na dużym formacie, w pionie.

Co daje dzieciom taka forma ekspresji twórczej? Uruchamia pokłady wyobraźni, wspomaga rozwój poznawczy, koncentrację, koordynację wzrokowo-ruchową oraz małą i dużą motorykę, ponieważ przy tak zawieszonych kartkach pracuje cała obręcz barkowa!

Druga, to tęcza wykonana z ciastoliny i ozdobiona kolorywymi guzikami.

Zabawa ciastoliną, podobnie jak innymi masami, wpływa na rozwój zmysłów, pobudza kreatywność, wyobraźnię, ćwiczy małą motorykę, łagodzi stres.

Dziecko może taką masę ugniatać, wałkować, zlepiać, rozdrabniać, rozciągać, wciskać w nią guziki tak jak widzicie na zdjęciach lub cokolwiek innego. (jak to robiła dzisiaj Nela). Wszystkie te czynności przyczyniają się do trenowania paluszków. A im bardziej sprawne rączki, tym lepszy rozwój mowy (najczęściej).

Możesz również polubić...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.