Lato,Zabawy sensoryczne

Dzień błota – pomysły na błotne aktywności

Dzień błota – pomysły na błotne aktywności. Błoto! Ziemia, woda i mamy gotową masą plastyczno-sensoryczną. Darmową, naturalną, dającą mnóstwo możliwości fantastycznych zabaw! Sami zobaczcie w jaki sposób można wykorzystać błoto w dziecięcych zabawach. 
„Każde dziecko powinno mieć ciasta z błota, koniki polne, nartniki, kijanki, żaby, żółwie błotne, bez, poziomki, żołędzie, kasztany, drzewa do wspinania, strumyki do brodzenia, lilie wodne, świstaki, nietoperze, pszczoły, motyle, różne zwierzęta do głaskania, pola z sianem, szyszki sosny, kamienie do toczenia, piasek, węże, borówki i szerszenie: a każde dziecko, które zostało tego pozbawione, zostało pozbawione najlepszej części swojej edukacji.” /Luther Burbank/ Jeśli zapewnimy dzieciom możliwość poznania chociaż części z tej długiej listy amerykańskiego przyrodnika, to będzie super 💚 Błotna kuchnia. Kto z nas nie gotował w dzieciństwie błotnej zupy? I nie robił błotnych kotletów 😉 ? Wystarczą jakieś kubeczki, foremki, łopatka i można zacząć gotować. Z błota, liści, kamyków itp. mogą powstać prawdziwe specjały!
  Malowanie błotem albo wydrapywanie/rysowanie na błotnym podkładzie. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia, a potrzebne materiały to papier/karton i pędzelek.
  Błotne stworki – potworki. Wystarczy uformować kulkę, zrobić oczy z kamyków, włosy z trawy, uszy z liści, buzie z płatków. Albo włosy z szyszek a nos z trawy. Ta prosta zabawa zdecydowanie pobudza wyobraźnię i kreatywność!
  Stempelki z liści pokrytych błotem. Fajny efekt i świetna zabawa.
  W błocie można się też po prostu taplać. Doświadczać go wszystkimi zmysłami. Chodzić po nim, skakać, ugniatać, formować. To naprawdę idealna masa sensoryczna a Dzień Błota jest świetną okazją do jej wypróbowania!
 

Przypominamy, że na naszym profilu (kreatywnieaktywnie) na Instagramie trwa #akcjaleśnapolana ze świetnymi nagrodami! O idei akcji i o tym co zrobić, żeby wziąć w niej udział przeczytacie TUTAJ. Zapraszamy!

Możesz również polubić...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.