drzewo katarzyna bajerowicz
Biblioteczka,Jesień

Drzewo Katarzyny Bajerowicz

Drzewo Katarzyny Bajerowicz to nietypowa książka, która czekała na naszą recenzję ponad rok 😉 Wszystko z braku czasu, ale już nadrabiamy! 

Drzewo to fantastyczna pozycja dla przedszkolaków. Z jednej strony spora dawka przystępnie podanej wiedzy,  z drugiej świetna, innowacyjna forma. Książka ma twardą oprawę i kartki zabezpieczone gumką. Kartki nie są zszywane ani klejone a luźno ułożone. Każdą da się wyjąć i czytać osobno, co sprawdza się świetnie na przykład przy porównywaniu liści. No i przede wszystkim kartki dlatego nie są złączone, bo da się z nich ułożyć gigantyczne drzewo! Książka jest na tyle trwała, że spokojnie można zabierać ją w plener (wielokrotnie przetestowane 😉 ). Świetna do czytania i układania o każdej porze roku, ale my polecamy ją szczególnie na jesień. Na ułożonym obrazku oprócz wielkiego dębu i leśnych zwierząt znajdują się bowiem żołędzie, grzyby a spadające liście aż proszę się o podniesienie i sprawdzenie z książką do jakiego gatunku drzewa należą. Dzieci dowiedzą się z tej książki-układanki dlaczego drzewa są tak potrzebne, jakie zwierzęta zakładają w nich gniazda, jakie owady możemy spotkać w korze i wiele innych ciekawostek, czekają na nie także pomysły na prace plastyczne.

drzewo katarzyny bajerowicz drzewo katarzyny bajerowicz IMG_5941 (Kopiowanie) drzewo katarzyny bajerowicz IMG_5963 (Kopiowanie) IMG_5967 (Kopiowanie) drzewo katarzyny bajerowicz IMG_5973 (Kopiowanie)

IMG_5932 (Kopiowanie)

Po spacerze i lekturze fajnie jest zrobić coś w domu 😉 Zapraszamy Was do działy KREATYWNIK, gdzie znajdziecie mnóstwo pomysłów na jesienne zabawy i prace plastyczno-techniczne.

Udostępniajcie, lajkujcie na FB a w komentarzach dzielcie się swoimi pomysłami na jesienne aktywności z dziećmi!

Możesz również polubić...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.