darmowe publikacje dla dzieci
Biblioteczka

Darmowe publikacje przyrodnicze dla dzieci

Kto zna nas bliżej, wie, że jesteśmy zakręceni na punkcie lasu i przyrody.  Mamy więc polubioną stronę internetową Lasów Państowych i spieszymy donieść ile fajnych, darmowych publikacji dla dzieci i nie tylko możemy na niej znaleźć. 

W dziele – publikacje – znajdziemy wiele ciekawych pozycji zarówno dla najmłodszych jak i trochę starszych miłośników lasu.

Na uwagę zasługuje niewątpliwie obrazkowy atlas liści drzew spotykanych w polskich lasach. Przyznam szczerze, że czasami sami z mężem zastanawialiśmy się z jakiego drzewa pochodzi dany liść. Z takim przewodnikiem to już nie problem.

Darmowe publikacje przyrodnicze dla dzieci

Ciekawą propozycją jest też broszura „Co zrobić w lesie gdy…” zastanie nas noc, złapiemy kleszcza, spotkamy dzikie zwierzę, jesteśmy głodni, zaskoczy nas burza itd. Proste, praktyczne porady dla każdego.

Darmowe publikacje przyrodnicze dla dzieciDarmowe publikacje przyrodnicze dla dzieci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poniżej książeczka, którą bardzo lubi nasz syn”Przedszkolaki poznają las”. Podzielona jest na cztery części – pory roku – wiosnę, lato, jesień, zimę. W każdej znajdziemy ciekawą, krótką opowieść o przygodach jakiegoś zwierzątka; kolorowankę, labirynt itp.

 

Darmowe publikacje przyrodnicze dla dzieci

Darmowe publikacje przyrodnicze dla dzieci Darmowe publikacje przyrodnicze dla dzieci

Darmowe publikacje przyrodnicze dla dzieci to nie tylko książeczki. Na stronie znajduje się też kilka gier i leśnoteka – mini encyklopedia o lesie.

Darmowe publikacje przyrodnicze dla dzieci

Darmowe publikacje przyrodnicze dla dzieci

Leśnoteka to prawdziwy zbiór wiedzy podanej w przystępny sposób. Znajdziemy informacje o zwierzętach zamieszkujących polskie lasy, ciekawostki o roślinach, drzewach.

Rewalcyjną sprawą jest możliwość posłuchania jakie dźwięki wydają dane ptaki!

darmowe publikacje przyrodnicze

 

A Wy, znacie podobne strony godne uwagi?

Możesz również polubić...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.