Brokatowy piasek księżycowy. Dzieci uwielbiają zabawy w piasku. Jak w prosty sposób zrobić domowy piasek księżycowy? Zobaczcie sami! Potrzebne są tylko dwa składniki, które każdy z Was ma w szafce i brokat, jeśli chcecie, żeby było jeszcze atrakcyjniej. Zabawa gotowa w 2 minuty!

Przepis:

  • 8 szklanek mąki pszennej
  • 1 szklanka oleju (u nas rzepakowy)
  • opcjonalnie brokat

Mieszamy aż mąka dobrze połączy się z olejem. W wersji bez brokatu piasek jest bezpieczny nawet dla najmłodszych dzieci. Jeśli zamiast oleju rzepakowego dodamy kokosowy piasek będzie także pięknie pachniał.

Zabawy wszelkimi masami usprawniają rączki, pobudzają wyobraźnię, odstresowują i zajmują dzieci na całkiem długo, dając tym samym rodzicom chwilę na wypicie ciepłej kawę 😉 Te zrobione w domu są zazwyczaj o wiele tańsze niż kupione w sklepie i bezpieczniejsze (prosty, znany nam skład, dzięki czemu nie uczuli i nie podrażni delikatnej skóry dziecka).

Tak wygląda piasek zrobiony przez nas.

Brokatowy piasek księżycowy Brokatowy piasek księżycowy Brokatowy piasek księżycowy IMG_5123 (Copy) Brokatowy piasek księżycowy IMG_5129 (Copy) Brokatowy piasek księżycowy Brokatowy piasek księżycowy Brokatowy piasek księżycowy IMG_5145 (Copy) IMG_5147 (Copy) IMG_5149 (Copy)

Polecam Wam również nasze pozostałe zabawy sensoryczne,  które możecie przygotować sami, z łatwo dostępnych składników:

Jeśli podobają Wam się nasze wpisy, lajkujcie na FB a w komentarzach dzielcie się swoimi pomysłami na wszelkie dziecięce aktywności!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *