haba terra kids z dzieckiem w przyrodę
#akcjaleśnapolana,Plenerowo

Akcesoria i zabawki outdoorowe dla dzieci

Akcesoria i zabawki outdoorowe dla dzieci

Ruszamy z nowym cyklem wpisów w ramach naszej akcji #akcjaleśnapolana! Pokażemy Wam najfajniejsze zabawki i akcesoria dla dzieci, dzięki którym bycie w przyrodzie i wszelkie outdoorowe aktywności staną się jeszcze ciekawsze i atrakcyjniejsze!

czytaj dalej

Pisaliśmy wielokrotnie o naszych sprawdzonych patentach i pomysłach na zachęcenie dzieci do zabaw na dworze i o tym co można robić np. w lesie, kiedy padają słowa „mamo, nuuuudzi mi się”. Przeczytacie o nich np. w tym wpisie – kliknij a tutaj znajdziecie pierwszą część niezbędnika młodego odkrywcy przyrody!

Dzisiaj pokażemy Wam outdoorowe zabawki i akcesoria przyrodniczo-podróżnicze, które nasze dzieci testowały w ostatnich tygodniach w terenie – na biwaku i podczas leśnych wycieczek. Mowa o fantastycznej serii Terra Kids firmy Haba. Dzieci lubią bawić się na zewnątrz , poszukiwać, doświadczać, odkrywać. Terra Kids im w tym pomaga!

My testowaliśmy lampkę kempingową, latarkę czołówkę , pojemnik z lupą , monokular oraz zestaw konstrukcyjny Terra Kids Connectors.

Wszystkie rzeczy są bardzo dobrej jakości, wykonane z bezpiecznych materiałów. Lampka i latarka to nieodzowne elementy wyjazdowego wyposażenia młodych podróżników. Świetnie sprawdzają się podczas biwaków, czytania książek w namiocie, bliższych i dalszych podróży, wycieczek, zwiedzania jaskiń, wieczornych spacerów po lesie czy zabaw w ogrodzie. Czołówka ma 4 stopnie świecenia oraz regulację kąta nachylenia, jest lekka i funkcjonalna. Lampka kempingowa posiada mały schowek, w którym zmieści się znaleziony kamyk czy małe akcesoria surwiwalowe , można ją postawić lub powiesić, dzięki dwóm metalowym pałąkom.

Duży, wielofunkcyjny pojemnik do obserwacji ma odkręcaną lupę, więc można z niego korzystać na różne sposoby. Jest duży, posiada otwory wentylacyjne, umożliwia obserwację owadów ale może też służyć do zbierania i obserwowania kamyków, muszelek czy szyszek. Pamiętajcie! Każda obserwacja żywych stworzeń musi być przede wszystkim dla nich bezpieczna i nie trwać dłużej niż to potrzebne. Musi odbywać się z poszanowaniem przyrody. Pająk widoczny na zdjęciu w żaden sposób nie ucierpiał. Przez odkręconą lupę dzieci oglądały już wiele roślin, w tym niezwykle ciekawe, owadożerne rosiczki.

Mały i lekki monokular ułatwia obserwację ptaków, drzew i wszystkiego tego, co znajduje się nieco dalej . Dzięki niewielkiej wadze i karabińczykowi dzieci mogą mieć go zawsze przy sobie, przypiętego do plecaka czy szlufki spodni.

Na koniec zerknijcie na bardzo ciekawy zestaw konstrukcyjny, którym dzieciaki mogą bawić się zarówno w plenerze jak i w domu. Zestaw umożliwia tworzenie za pomocą łączników niemal wszystkiego ze znalezionych podczas spacerów gałązek, liści, piórek itd. Do zestawu dołączone jest ręczne wiertło, nie ma piły oraz pilników (można je dokupić osobno lub wykorzystać inne). Zestaw przeznaczony jest dla dzieci powyżej 8 lat i zapewnia zabawę na długie godziny – pobudza wyobraźnię , kreatywne myślenie , rozwija zmysł konstrukcyjny. Pamiętajcie! Korzystając z narzędzi należy zachować zasady bezpieczeństwa. Polecamy wspólne, rodzinne majsterkowanie 🙂

Wpis powstał we współpracy z firmą Haba Polska. Dziękujemy za przekazanie w/w akcesoriów do testów.

Możesz również polubić...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.